Vans Latvijas Skeitborda līga 2023 atgriežas GGFEST!

Šīs vasaras pirmais Vans Latvijas Skeitborda līga atgriežas Ventspilī uz GGFEST’23! Šogad vēl vairāk balvas visām grupām no lieliskajiem atbalstītajiem, kā arī naudas balvas gan Pro-open grupai, gan šoreiz arī amatieru grupai!

SACENSĪBU NOLIKUMS

Sacensību laiks un vieta

2023.gada 21. jūlijā plkst. 18:00 Ventspils skeitparkā notiks VLSL’23 GGFEST posma sacensības Iesācēju un Meiteņu grupā. 2022.gada 22. jūlijā plkst. 10:00 notiks sacensības Amatieru un Pro-open grupā.

Sacensību vadība

Sacensības organizē Latvijas Skeitborda Federācija, sadarbībā ar Ghetto Games un Rīgas Skeitborda skolu.  Sacensības tiesā LSF apstiprināta tiesnešu kolēģija.

Programma:


21. jūlijs, piektdiena

18:00 līdz 18:30 iesildīšanās braucieni iesācēju grupai

18:30 līdz 19:00 iesācēju grupas braucieni

19:00 līdz 19:30 iesildīšanās braucieni meiteņu grupai

19:30 līdz 20:00 meiteņu grupas braucieni

22. jūlijs sestdiena

10:00 līdz 10:30 iesildīšanās braucieni amatieru grupai

10:30 līdz 11:00 amatieru grupas kvalifikācijas braucieni

11:00 līdz 11:30 amatieru grupas fināla braucieni

11:30 līdz 12:00 iesildīšanās braucieni pro-open grupai

12:00 līdz 13:00 pro-open grupas kvalifikācija

13:00 līdz 14:00 pro-open grupas fināli

Sacensību apraksts

Jau ceturto reizi Vans Latvijas Skeitborda līgas posms norisināsies Ghetto Games Festivāla jeb GGFest ietvaros. Šis būs jau 11 GGFest gads un ļoti iespējams arī pēdējā iespēja braucējiem sacensību formātā ieskeitot leģendāro Ventspils skeitparku pirms tā pārbūves. Sacensību formats visiem labi zināmais – street style tipa sacensības ar kvalifikācijas un fināla braucieniem. Dalībnieki būs iedalīti 4 grupās – iesācēji, amatieri, meitenes, Pro-open skatoties pēc vecuma.
Pro-open grupā dalību šogad solās ņemt arī daži no Latvijas labākajiem braucējiem kā – Niklāvs Vētra, Artūrs Bogdanovičs un Rūdolfs Rorbahs. Šogad arī īpašs uzsvars būs likts uz amatieru grupu, kurai pirmo reizi VLSL vesture būs naudas balvas!

Sacensību dalībnieki

 Latvijas  Skeitborda Līgā var piedalīties skeitbordisti, kas vecāki par 6 gadiem neatkarīgi no to dzimuma. Sacensības notiek skeitborda frīstaila disciplīnā – atsevišķi zēniem un meitenēm.

Braucēju grupas

Iesācēju grupā var piedalīties braucēji vecumā līdz 13 (iekaitot) gadiem;

Amatieru grupā var piedalīties braucēji vecumā no 13 līdz 17 (ieskaitot) gadiem;

Pro-Open  – var piedalīties jebkurš skeitbordists, kurš uzskata, ka viņa braukšanas prasmes un līmenis ir atbilstošs, lai piedalītos šajā grupā;

Meiteņu grupā – nav vecuma ierobežojuma- visas braucējas startē vienā grupā;

Reģistrācija

Dalībnieku reģistrācija VLSL21’ Ghetto Games posma sacensībām šoreiz norisināsies online šeit: –https://VLSL-GGFEST-23.eventbrite.com
Braucējiem papildus ir jāizdrukā arī dalības apliecinājums, kurš jānodod saņemot dalībnieka aproci. Nepilngadīgajiem dalībniekiem apliecinājumu aizpilda vecāki. Apliecinājums atrodas ŠEIT

Dalības maksa

Dalības VLSL23’ Ghetto Games Festivāla posmā Ventspils skeitparkā ir 5 (pieci) EUR. Dalības maksa ir jāsamaksā skaidrā naudā saņemot savu braucēja aproci un parakstot dalībnieka anketu.

Sacensību formāts

Sacensības notiek saskaņā ar ISF (Starptautiskā Skeitborda federācijas) noteikumiem.

Sacensību formāts: 2  individuālie kvalifikācijas braucieni- katrs 1 min garš. Tiek ņemts vērā labākais rezultāts, pēc  kurā notiek braucēju atlase un braucēju kārtas secības noteikšana finālbraucieniem.

Pēc kvalifikācijas braucieniem finālos tiek 10 labākie braucēji, kas kvalifikācijā uzrādījuši augstāko rezultātu, ja braucēju skaits kādā no grupām nesaniedz 15 dalībniekus, organizatori var mainīt fināla dalībnieku skaitu vai arī atcelt grupas fināla braucienus un sniegumu vērtēt pēc aizvadītajiem kvalifikācijas braucieniem.

Katram dalībniekam ir divi finālbraucieni, ieskaita labāko rezultātu. Fināla brauciena garums ir 1 min.

Tiesāšanas kritēriji

Sacensību braucienos tiek vērtēta triku izpildes sarežģītība, dažādība, stils, parka izmantošana un ātrums. Sacensības vērtē 2 tiesneši, kuri katru braucienu novērtē 100 baļļu sistēmā, ņemot vērā visus iepriekš minētos kritērijus.

Apbalvošana

Apbalvoti tiek pirmo trīs vietu ieguvēji katrā grupā: Iesācēji, Meitenes, Amatieri un PRO. Iesācēju, Meiteņu un Amatieru grupas braucēji cīnīsies par balvām no Vans, Boards.lv, SkatePro, Ghetto Games, Ventspils pilsētas un citiem atbalstītājiem.

PRO grupas UN amatieru grupas braucēji papildus trofejām un balvām no LSL atbalstītājiem saņems naudas balvas:

1. vieta – 100 EUR

 2.vieta – 75 EUR

 3.vieta – 50 EUR

Atbildība

Par savu veselības stāvokli un pasākuma laikā gūtajiem savainojumiem atbildību uzņemas katrs, sacensību dalībnieks, to apliecinot ar savu parakstu reģistrācijas ietvaros, kā arī piedaloties pasākumā. Organizatori iesaka lietot visu  aizsarginventāru.

Drošība

Dalībniekiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, aizsargķivere jālieto obligāti, vai pie reģistrācijas nepieciešama speciāla vecāku vai pilngadīga aizbildņa atļauja, kas apliecina, ka sacensību dalībnieks var nelietot aizsargķiveri. Pretējā gadījumā braucējs var tikt diskvalificēts no sacensībām.

Dopinga kontrole

Ja sacensību dalībnieks būs alkohola vai narkotisko vielu reibumā, viņš tiks diskvalificēts no sacensībām.

Dopinga kontroli veic Sporta medicīnas valsts aģentūras pilnvarotie dopinga kontrolieri.

Dopinga kontrolei var tikt pakļauts jebkurš sacensību dalībnieks pēc dopinga kontroliera izvēles.

Dopinga kontroles procedūra notiek atbilstoši Pasaules Antidopinga kodeksā noteiktajām prasībām.

Antidopinga noteikumu pārkāpuma gadījumā attiecīgā sporta veida federācija izskata pārkāpuma apstākļus un pieņem lēmumu par sankcijām.