Latvijas skeitborda slalomisti triumfē Pasaules čempionātā 2018

Latvijas skeitborda slalomisti triumfē Pasaules čempionātā 2018

Ar augstākajiem rezultātiem Latvijas skeitborda vēsturē no Pasaules čempionāta atgriezies Jānis Kuzmins, kurš kļuvis par Pasaules čempionu.

Olainietis Jānis Kuzmins kļuvis par pasaules čempionu speciālajā un līnījslalomā, un izcīnījis kopvērtējuma pirmo vietu, atstājot aiz sevis ilggadējo kopvērtējuma līderi amerikāni Džo Maklarenu (Joe McLaren).

Pirmajā sacensību dienā norisinājās milzu slaloms (Giant), kur līdz medaļām izdevās aizsniegties Latvijas slaloma profesionāļiem no Olaines skeitborda kluba, pieredzējušajam Jānim Kuzminam izcīnot otro vietu un vienlaicīgi viņa audzēknim un komandas biedram Artūram Liskovam, sarūpējot pārsteigumu jau sacensību ievadā, iegūstot bronzas godalgu, apsteidzot francūžus Mišelu Dupointu (Michele Dupoint) par sekundes simtdaļu un Vincentu Tangveju (Vincent Tangvay) par divām simtdaļām.

Medaļu milzu slalomā Latvijai sagādāja arī meistaru(45+) grupas pārstāvis Edžus Konošonoks, kurš izcīnīja bronzas medaļu.

Otrajā dienā, 11.augustā, sportisti startēja Hybride (speciālajā) slalomā. Dienas ievadā startēja dažādu vecumu grupas. U11 grupā sudraba medaļu izcīnīja Gustavs Kārlis Lauva. Dienas galvenie notikumi bija sieviešu un vīriešu profesionāļu starti. Dāmu grupā sudraba medaļa jaunajam talantam liepājniecei Marei Ērikai Beltai. Dienas kulminācija bija profesionāļu kategorijā, trillera cienīgā cīņā, divu braucienu summā, apsteidzot amerikāni Džo Maklarenu, tikai par vienu sekundes tūkstošdaļu triumfēja Jānis Kuzmins. Artūrs Liskovs turpināja pārsteigt, izcīnot ceturto vietu. Tādejādi, pirms sacensību pēdējās disciplīnas profesionāļu kategorijā, saglabājās intriga par uzvarētāju kopvērtējumā starp Džo un Jāni, kā arī par trešās vietas ieguvēju.

Pēdējā sacensību dienā norisinājās līnijsaloms, kur sieviešu jeb dāmu konkurencē, jaunajai liepājniecei Marei Ērikai Beltai izdevies pārspēt titulēto amerikānieti Līnu Krāmeri (Lynn Kramer), izcīnot savu pirmo pasaules čempiones titulu. Otrai jaunajai liepājniecei Endijai Līgai Rūjai arī izdevās ielauzties uz pjedestāla un izcīnīt bronzas medaļu. Abas jaunās dāmas pirmo sezonu startē dāmu grupā.


Sacensību intriga un kopvērtējums Profesionāļu kategorijā izšķīrās jau līnijslaloma pusfinālā, kurā tikās Jānis Kuzmins un Džo Maklarens. Apņēmību triumfēt kopvērtējumā Jānis pierādīja, uzvarot abus braucienus, kā arī finālā spraigā cīņā pārspējot francūzi Kristoferu Dupointu (Christopher Dupoint).

Artūram Liskovam, pārsteidzoši priekš daudziem, izdevās izcīnīt trešo vietu kopvērtējumā.

Pasaules čempions Jānis Kuzmins saka: „Ar šo čempionātu esmu piepildījis dažas iztrūkstošās puzles gabaliņus savā karjerā, tas ir uzvarēt pasaules čempionātā kopvērtējumā, kas ir ļoti prestiži. Beidzot esmu izcīnījis uzvaru Pasaules čempionātā, kas norisinājās Eiropā (p.s līdz šim Jānim bija trīs tituli speciālajā slalomā,- visi izcīnīti Ziemeļamerikā), treškārt pārliecināties, ka esmu, deviņu gadu laikā, sagatavojis vairāk nekā cienīgu pēctecību aiz sevis – apsveicu Artūru ar bronzu. Liela daļa mūsu paldies ir jāvelta Sporta studijas „Active” treneriem Olainē, par pareizas mūsu fiziskās bāzes sagatavošanu starpsezonā.”

“Daudziem tā ir sensācija, bet es zinu, cik daudz darba viņi ieguldījuši, lai sasniegtu virsotnes! Viņi abi ir piemērs un iedvesma katram, ka ikviens mērķis ir sasniedzams un grūts darbs vienmēr nes augļus! Paldies visiem, kas juta līdzi un turēja īkšķus!” tā par Jāņa Kuzmina un Artūra Liskova panākumiem saka viņu fiziskās sagatavotības trenere Ilze Mazure.

„Latvijā skeitborda slalomam ir vairāk, kā trīsdesmit gadu vēsture, un tieši slalomisti ar saviem panākumiem ir nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Neskatoties uz atbilstošu slaloma trašu trūkumu un īso vasaras sezonu, kas bieži ir lietainas, Latvijas slalomisti, ar grūtu un neatlaidīgu darbu, ir spējuši cīnīties ar tādām skeitborda lielvalstīm kā Ameriku, Čehiju, Franciju, Vācija, Itālija, Spānija, Zviedrija, Krievija un citas. Šī čempionāta rezultāti pārspēj visus iepriekšējos, par ko man ir milzīgs gandarījums un redzu, ka ieguldītais darbs nav veltīgs. Sasniegtie rezultāti ir kā simboliska dāvana Latvijai 100-gadē, taču ir jāturpina iesāktais darbs un sadarbībā ar pašvaldībām, jāveido arvien vairāk piemērotas infrastruktūras skeitborda slaloma attīstībai, jāveic jauniešu pareiza kustību tehnikas apmācība un mērķtiecīgi fiziskās un psiholoģiskās sagatavotības treniņi ”, saka Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine.

Pasaules čempionāts skeitborda slalomā 2018 no 10.-12. augustam norisinājās Čehijā, Poličkā. Čempionātā startēja 118 pasaules labākie slalomisti, kuri pārstāvēja 12 valstis.