Latvijas čempionāts skeitborda slalomā 2019

Sestdien, 17.augustā, Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā, BeActive Pludmales spēļu ietvaros, tika noskaidroti labākie Latvijas skeitborda slalomisti divās disciplīnās – līniju slalomā un speciālajā slalomā. Notikušajā Latvijas čempionātā pulcējās vairāk nekā 30 dalībnieku. Ieradās Latvijas labākie braucēji, kā arī sportisti no Krievijas.

BeActive Pludmales spēles organizē Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Rīgas domi, sporta klubu “SportLat” un Latvijas Skeitborda federāciju.

BeActive Pludmales spēļu mērķis ir popularizēt pludmales sporta veidus, kā arī veicināt aktīvu dzīvesveidu individuāli un ģimenēs.

Čempionāta mērķis bija noskaidrot skeitborda slaloma meistarīgākos sportistus Latvijā 2019.gadā.

Pirmās sacensības notika speciālajā slalomā, kur konusi tiek izvietoti pamīšus. Tad sekoja, kur konusi ir izvietoti taisnā līnijā ar vienādu attālumu starp tiem. Sacensību laikā tika noskaidroti labākie slalomisti katrā no šīm disciplīnām, taču par labākajiem savā grupā kļuva tie, kuri abās disciplīnās izcīnīja augstākos rezultātus.

Uzrādot labākos rezultātus abās disciplīnās, par Latvijas čempionu skeitborda slalomā 2019, kļuva pieredzējušais olainietis Jānis Kuzmins, vicečempiona titulu izcīnīja liepājnieks Toms Dreiblats, savukārt trešajā vietā – rīdzinieks Gustavs Gailītis.

Sieviešu grupā pirmās trīs vietas izcīnīja liepājnieces: Latvijas čempiones titulu izcīnīja Mare Ērika Belta, 2.vieta Endijai Līgai Rūjai un 3.vieta Alisei Salickai.

Lielākais dalībnieku skaits Latvijas čempionātā skeitborda slalomā 2019 bija no Liepājas (treneris Ainārs Jermačenko).