12. jūlijs iesākās ļoti pozitīvi, viss notika tieši pēc plānotā laika grafika un skeitbordistiem bija gana daudz laika iesildīties. Salīdzinoši ar iepriekšējiem diviem posmiem, arī laikapstākļi bija pateicīgi un nebija pārāk karsts, kas atļāva braucējiem ilgāk saglabāt savu enerģiju un parādīt labu sniegumu.

LSL 3st GGfest fin web

Šogad Ghetto Games Festival ietvaros Ventspils skeitparkā,divu dienu garumā 12. un 13. jūlijā, norisināsies noslēdzošais no “VANS Latvijas Skeitborda līgas” 2019. gada sezonas posmiem.

Pēc lieliski aizvadītiem diviem VLSL’19 posmiem ir laiks iespaidīgam trešajam posmam, kas arī noslēgs Latvijas posmu sēriju pirms gaidītā Baltijas fināla. Šogad trešais posms būs īpašs, jo norisināsies lielā Ghetto Games festivāla ietvaros divu dienu garumā. Piektdienā, 12. jūlijā, sacentīsies iesācēji, amatieri un meitenes, bet sestdienā par uzvaru cīnīsies Pro grupa. Papildus ierastajam formātam, pēc Pro grupas fināla norisinās.ies “Cash for Tricks” formāta sacensības un skeitborda šovs. Šeit braucējiem būs iespēja par labākajiem trikiem nopelnīt naudu no Ghetto Games sarūpētā 400 eiro balvu fonda!

Šogad uz šīm sacensībām ieradīsies arī profesionāli skeitbordisti no Zviedrijas – Gabriel Gribing Eliassen, Anders Löwbeer un vairāki citi. Sagaidāmi arī viesi no Lietuvas un Igaunijas. Šāds braucēju kopums Pro grupā noteikti pacels līmeni un skatītājiem būs iespēja vērot augstas klases skeitbordu un iespaidīgus trikus!

IMG 9148

"Latvijas Skeitborda federācijas" pārstāvētais skeitbordists Gustavs Gailītis gatavojas startiem World Roller Games 2019, kas notiek no 4. līdz 14. jūlijam Spānijā, Barselonā.
G.Gailītis startēs skeitborda downhill disciplīnā un turam īkšķus par G.Gailīša kvalifikācijas startiem rīt, 6.jūlijā, plkst.15.00 pēc vietājā laika. 
G.Gailītis pēc treniņa braucieniem informē, ka trase ir ātra un ātrums sasniedz 80-85 km/h, papildus slodzi uzliek arī lielais karstums Spānijā.
World Roller Games skeitborda downhill disciplīnā piedalās 160 dalībnieki no vairāk kā 40 valstīm un pusfinālam kvalificēsies 32 labākie skeitbordisti.

LSL Jelgava 2019 202 640x427

2019. gada 15. jūnijā Jelgavas skeitparkā norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas’19 otrais posms, kurā dalību kopā ņēma 33 braucēji.

Sacensību diena iesākās labi, laiks šoreiz nebija tik karsts kā pirmajā posmā Rīgā, kas ļāva braucējiem pilnvērtīgāk iesildīties pirms saviem braucieniem neiztērējot visus spēkus. Kā jau ierasts ap 11:00 sākās dalībnieku reģistrācija melnajā Latvijas Skeitborda federācijas teltī un ap 12:00, ar nelielu uzrunu no sacensību organizatora un vadītāja Arta Amoliņa, sacensības varēja sākties.

LSL 2019 2nd 640x902

Sestdien, 15. jūnijā, Jelgavas skeitparkā (Vecais Ceļš 10A), norisināsies “VANS Latvijas Skeitborda līgas” 2019. gada sezonas otrais posms.

Pēc patiesi iespaidīga sezonas sākuma Barona ielas skeitparkā, Vans Latvijas Skeitborda līga dodās uz Jelgavu, kur norisināsies šī gada otrais līgas posms. Šī nebūs pirmā reize, kad sacensības norisināsies Jelgavas skeitparkā, jo tieši tur notika arī 2017. gada sezonas otrais posms.

Sacensības norisināsies pēc ierastā formāta, vienīgā nelielā izmaiņa būs, ka Pro grupas fināls norisināsies pēc Street League Skateboarding (SLS) formāta, kur braucējiem būs jāparāda gan labākie braucieni, gan individuāli triki. Tādējādi labākajiem braucējiem būs iespēja vispusīgāk parādīt savu sniegumu, kā arī būs saspringtāka cīņa par uzvaru.

Pasākumu rīko Latvijas Skeitborda Federācija un atbalsta VANS, Boards.lv, Jelgavas pilsēta, Memory Water, Rīgas Skeitborda skola un Skeits.lv

ripo grizins

9.jūnijā, 12:00-16:00 Rīgā, Grīziņkalnā notiks ''Riposhop.lv balvas izcīņas 2019'' otrais posms skeitborda slalomā. Dalībnieki sacentīsies hibrīdslaloma un līnijslaloma disciplīnās.

Tā kā sacensību dalībnieku vairākums būs bērni un jaunieši, starta estakāde netiks izmantota!

Precīza atrašanās vieta - Grīziņkalna parka aizmugure (blakus dzelzceļam):
56.958653, 24.156407

Dalības maksa: 5 Eur

LSL barona plaza 2019 246 640x427

Šī gada 18. maijā Rīgas Centra Sporta kvartāla betona skeitparkā, jeb Barona ielas plazā norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas (VLSL) 2019. gada pirmais posms. Šis ir VLSL trešais gads un otrais gads pēc kārtas, kad pirmais posms norisinās Barona ielas skeitparkā.

Kā jau ierasts, sacensības norisinājās 4 grupās – iesācēji (līdz 13 gadiem ieskaitot), meitenes, amatieri (līdz 17 gadiem ieskaitot) un Pro. Sacensību rīts iesākās saulaini ar iesācēju reģistrāciju un iesildīšanos, kamēr sacensību organizators Arts Amoliņš kopā ar palīgiem sagatavoja skeitparku sacensībām.

Uzreiz jāsaka liels paldies vienam no mūsu lielākajiem atbalstītājiem Boards.lv, kuri caur savu iniciatīvu “Dzer vairāk ūdeni” bija sarunājuši atbalstu un ūdens uzpildes staciju no Memory Water! Katrs varēja pieiet un uzpildīt savu ūdens pudeli, tādējādi braucēji nebija izslāpuši un bija daudz mazāk liekās plastmasas taras.

LSL 2019 1st 3 726x1024

Sestdien, 18. maijā, Krišjāņa Barona ielas skeitparkā, norisināsies “VANS Latvijas Skeitborda līgas” 2019. gada sezonas pirmais posms.

Pēc spēcīgas 2018. gada sezonas “VANS Latvijas Skeitborda Līga” ir atpakaļ jaunā izskatā ar jauniem cilvēkiem pie organizēšanas grožiem. Šogad VLSL ietvaros gaidāmi 3 posmi un īpašais Baltijas fināls, kurā piedalīsies sezonas labākie braucēji no visām trīs Baltijas valstīm, tādējādi katrās secensībās iegūtie reitinga punkti būs vēl nozīmīgāki! Vairāk par Baltijas finālu informācija vēl sekos.

VLSL, jeb nu jau tautā iesaukta par Latvijas Street League, sacensību sērijas pirmais posms norisināsies pēc ierastā formāta un sadalījuma 4 grupās: Iesācēji, Amatieri, Meitenes un PRO.

Vans Latvijas Skeitborda līgas’19 1. posmu rīko Latvijas Skeitborda Federācija un atbalsta mūsu ikgadējie lieliskie sponsori VANS, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skolu un Skeits.lv

111

24. februārī The Spot centrā Rīgā norisinājās skeitborda tiesnešu apmācības. Apmācību kursu vadīja viens no World Cup Skateboarding organizatoriem Iztoks Sumatiks, kurš sadarbojas arī ar Wolrd Skate, lai radītu pēc iespējas labāku skeitborda tiesāšanas sistēmu vispasaules skeitborda sacensībām.

Apmācībās dalību ņēma vairāki labi zināmi latviešu skeitbordisti, kuriem jau ir bijusi pieredze ar sacensību organizēšanu un tiesāšanu. Starp dalībniekiem bija Latvijas Skeitborda Federācijas pārstāvis Arts Amoliņš, viens no Latvijas skeitborda čempionāta top braucējiem Miks Grantiņš, leģendārais skeitbordists Rūdolfs Henčels un pieredzējis tiesnesis un video veidotājs Toms Bika. Par spīti tam, ka apmācības sākās agrā svētdienas rītā ap plkst. 7:00, bija ieradušies arī viesi no Igaunijas, kuri pirms mēneša jau ar Tartu skeitborda skolu bija viesojušies The Spot centra telpās.Apmācību laikā dalībnieki uzzināja par daudz svarīgām skeitborda tiesāšanas niansēm, lietām kurām vajag pievērst uzmanību un no kā vajadzētu izvairīties, lai nonāktu pie pēc iespējas objektīvāka un precīzāka vērtējuma.

Untitled 1 640x192

Vienas no lielākajām skeitborda un bmx sacensībām Eiropā – Simple Session šogad norisināsies 18. reizi, nu jau ierastajā Saku Arena Igaunijā. Kā jau citus gadus, arī šogad Simple Session piedalīsies atlēti no visas pasaules, tajā skaitā Jake Wooten (USA), Greyson Fletcher (USA), Kevin Baekkel (NOR), Aurelien Giraud (FRA) un daudzi citi. Skeitborda superzvaigzne un pašmāju braucējs Madars Apse arī ņems daību sacensībās. Plānots ka pasākumu apmeklēs arī arī skeitborda leģendas Tony Hawk, Danny Way un Bam Margera.

Šī gada Simple Session sacensībām nenotika ierastās Latvijas atlases sacensības un paši sacensību rīkotāji izvēlējās Latvijas labākos braucējus dalībai pasākumā.

mazs

Jauno sezonu skeitborda slalomisti iesākuši Liepājā, kur 26.janvārī notika nu jau gadskārtējās “Riposhop.lv” balvas izcīņas pirmais posms. Tas noritēja iekštelpās, pateicoties uzņēmuma “Lauma Fabrics” atbalstam, informē biedrības “O.S.S.G.” vadītājs, treneris Ainars Jermačenko.

Skeitbordistiem piemērotais segums un telpu plašums ļāva parādīt, ka, neskatoties uz to, ka īstā šī sporta veida sezona ir vasara, arī ziemā braucēji ir gatavi startiem un labiem rezultātiem. Tos veicinājuši bērnu un jauniešu regulārie treniņi ne tikai skeitborda slalomā, bet arī vispārējā fiziskajā sagatavotībā. Kopā sacensībās startēja 31 dalībnieks, kuri bija pārstāvēti plašā grupu klāstā – U11, U14, U17, Women, Open.

20181207 Skeitborda apbalvosana 049

Liepājas Olimpiskajā centrā, 7.decembrī, notika svinīgs pasākums "Gada balva skeitborda slalomā 2018", kurā tika godināti labākie skeitbordisti, treneri un ne tikai!
Balvas pasniedza Latvijas Skeitborda federācija prezidente Lienīte Skaraine.

Labākais Skeitborda slalomists 2018 U11 vecuma grupā - Kārlis Gustavs Lauva
Labākais Skeitborda slalomists 2018 U14 vecuma grupā - Kristaps Mirčenko
Labākā Skeitborda slalomiste 2018 U17 vecuma grupā - Alise Salicka 
Labākais Skeitborda slalomists 2018 MASTER grupā - Edžus Konošonoks
Labākais Skeitborda slalomists 2018 AMATIERU grupā - Toms Zubarevs
Labākais Skeitborda slalomists 2018 PROFESIONĀĻU grupā - Jānis Kuzmins
Labālā skeitborda slalomiste 2018 SIEVIEŠU grupā - Mare Ērika Belta
Neatlaidība skeitbordā 2018 - Gustavs Gailītis
Atzinība par ieguldījumu skeitborda slaloma attīstībā - Valdis Sermols
TRENERIS Skeitborda slalomā 2018 - Jānis Kuzmins
Labākā komanda skeitborda slalomā 2018 - Biedrība "O.S.S.G. Liepāja" vadītājs Ainārs Jermačenko 
ROOKIE 2018 Skeitborda Slalomā - Gļebs Ļeonovs
GADA IZLAUŠANĀS 2018 Skeitborda Slalomā - Artūrs Liskovs 
CAUR ĒRKŠĶIEM UZ ZVAIGZNĒM 2018 Skeitborda Slalomā - Endija Līga Rūja

Skeitborda žurnāls "Thrasher" ir nosaucis nominantus starptautiskajai "Skater of the Year" (Gada skeiteris) balvai, kuru starpā arī ventspilnieks Madars Apse.

"Ņemot vērā, ka skeitborda industrijā īs45500545 2337573499603677 1425332227717201920 nti nav lielākas balvas par šo, tad kaut vai būt nominētam ir ļoti, ļoti forši un priekš manis liels sasniegums," portālam "Delfi" pastāstīja Madars Apse.

Vaicāts par lielākajiem konkurentiem nominantu sarakstā, Apse norāda, ka tādu nav, jo visi ir savējie: "Mēs "Element" komandā fanojam par Evanu Smitu, kurš ir nominēts arī iepriekšējos gadus, bet nekad nav uzvarējis. Brendons Vestgeits vai čoms no Argentīnas – Miltons Martines. Par katru nominēto es varu pateikt kaut ko labu."

"Skater of the Year" balvai tiek nominēti aktuālākie un aizvadītā gada produktīvākie skeitbordisti. Apse skaidro, ka arī viņam šis ir bijis aizņemts gads – skeitborda uzņēmums "Element" ir izdevis skeitborda filmu "Peace", kurā lielu lomu spēlē arī latvietis. Tāpat viņa komanda uzvarēja vienās no šā brīža populārākajām skeitborda sacīkstēm, ko rīko "Thrasher" un televīzijas kanāls "Viceland", – "King of the Road", kurās divu nedēļu garumā, ceļojot cauri ASV, komandas pilda izaicinājumus.

Runājot par nākotnes plāniem, Madars Apse ir lakonisks: "Jāturpina skeitot!" Atklāj, ka priekšā ir gana daudz darba, jo nākamajā gadā kompānija "DC Shoes" veiks filmēšanu Eiropā, kurā piedalīsies arī latvietis.

42583654 553171858447021 456663965410263040 n

Saulainajā septembra nedēļas nogalē Madridē noslēdzās Eiropas čempionāts skeitborda slalomā "Euros 2018", kurš norisinājās trīs disciplīnās: milzu slalomā, speciālajā slalomā un līnijslalomā.

Kopvērtējumā profesionāļu grupā triumfēja olainietis Jānis Kuzmins, kļūstot par Eiropas čempionu.

Dāmu grupā kopvērtējumā triumfēja liepājniece Mare Ērika Belta un 2.vieta - Endijai Rūjai. Junioru grupā zelts liepājniekam Patrikam Jostmanim.

Pirmajā dienā līnijslalomā 3.vietu amatieros izcīnīja Toms Zubarevs, sieviešu konkurencē - Mare Ērika Belta bija pirmā, Endija Līga Rūja - otrā, Megija Valtere - piektā. 1.vieta grupā "U17" Patrikam Jostmanim, 3. vieta Alisei Salickai, tūlīt aiz viņas - Elīna Priediena.

Speciālajā slalomā: Toms Zubarevs - amatieros piektais. Dāmu grupā uzvara Marei Ērikai, aiz viņas - Endija. Megijai 4. vieta; "U17" - Patriks otrais, Elīna trešā, Alise ceturtā.

Otrajā dienā milzu slalomā sieviešu konkurencē uzvara Marei Ērikai Beltai, 2. vieta Endijai Līgai Rūjai, 4. vieta Megijai Valterei. "U17" jeb junioros 1. vieta Patrikam Jostmanim, 3. vieta Alisei Salickai, 4. vieta Elīnai Priedienai. Amatieru konkurencē Toms Zubarevs izcīnīja 4. vietu.

44650022

ESC Basel a.k.a. pēdējo reizi bija noticis 2010. gadā pēc kā cieta no finansiāla pagrimuma un atgriezās šogad pateicoties Oli Bürgin un viņa organizātoru komandai. Vienīgi tagad burts C nozīmē nevis championship, bet gan vienkārši contest, lai gan sacensību mērogs un vērtība no tā nav mainījušās. Tad nu mums – Artūram Bogdanovičam un Rūdolfam Rorbaham – bija tas gods doties uz diezgan prestižu sacenšibu augšām celšanos ar atbalstu no Latvijas Skeitborda Federācijas.

Pirmajā vakarā, kad jau ieradāmies ar vilcienu uz Bāzeli, varēja saprast, ka kaut kur briest skeitborda pasākums, dzirdot kādu skeitojam ik pēc 10 minūtēm. Visi jau bija ieradušies un gatavi baudīt skeitborda pilnu nedēļas nogali.

skate ligas final 178

Sestdien, 18. augustā, Miera dārza betona skeitparkā norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas (VLSL) 2018. gada ceturtais un noslēdzošais posms. Latvijas labākie braucēji, dažādās grupās, sacentās par uzvaru gan pašā sacensību posmā, gan sezonas kopvērtējumā.
Atšķirīgi no iepriekšējā gada, kur VLSL sezona noslēdzās ar trešo posmu Cēsīs, šogad sacensību sērija bija palikusi garāka un klāt nācis ceturtais posms, tādējādi padarot cīņu par uzvaru vel saspringtāku. Šīs bija pirmās skeitborda sacensības Miera dārza skeitparkā kopš tā uzcelšanas 2015. gadā.

IESĀCĒJU GRUPA
Iesācēju grupai Miera dārza skeitparks izrādījās lieliski piemērots, jo mazais reils un citas nelielās konstrukcijas ļāva jaunajiem braucējiem parādīt arī dažus slide un grind trikus, kurus bija grūtāk izpildīt pimēram Siguldas vai Cēsu posmos.
Kā jau ierasts, iesācējiem tika doti divi braucieni pusotras minūtes garumā. Miera dārza skeitparka garenais izkārtojums lika pārdomāt un pareizi izvēlēties savu brauciena sākuma un beigu punktus, lai varētu izmantot pēc iespējas vairāk konstrukcijas.